Program snížení rizika civilizačních onemocnění (KVO Program)

 

V praktické prevenci a v léčení chorob, pro které se vžilo označení „civilizační“, dochází k zásadní změně. Vychází z poznatků o velkém rozšíření nitrobuněčné metabolické poruchy, která se projevuje zvýšením hladiny toxického metabolitu homocysteinu v krvi. Jde o metodu primární prevence, jejímž cílem je kompenzovat základní příčinu zhoršování zdravotního stavu obyvatelstva ČR, kterou je pokles obsahu vitamínů a minerálů ve stravě.

Dnes již mluvíme o porušeném biochemickém zdraví, které je možné obnovit cílenou prevencí s dodáváním chybějících vitamínů. Součástí nového způsobu vyšetřování je stanovení velikosti rizika KVO, nádorového onemocnění a dalších civilizačních chorob z kombinace výsledku biochemického vyšetření a zjištění síly projevů rizikových faktorů.  

 

Obsah programu:

  • stanovení hladiny homocysteinu v krvi  - odebírá se ze žíly ráno na lačno,  

  • pohovor s lékařem - identifikace přítomných rizikových faktorů pro KVO a další civilizační choroby a jejich uvedení do souvislosti s celkovým stavem pacienta,
  •  náprava zjištěného stavu - léčebná sestava vitamínů - snížení rizika KVO o 62%,
  • kontrola účinnosti (reagování testovaného organismu) - po 8 týdnech užívání léků.

 

Při udržování nízké hladiny homocysteinu je nižší riziko KVO, vředové choroby žaludku a dvanácterníku a zánětlivých onemocnění střev (ulcerosní kolitis, Crohnova choroba), Alzheimerovy choroby, Parkinsonu, roztroušené sklerózy, migrén, únavového syndromu, osteoporózy, poruch krvetvorby, poruch imunity, rizikového těhotenství a dalších civilizačních chorobam.

 

Vyšetření provádí lékař pro prevenci a léčbu civilizačních chorob MUDr. Kayalová,         Dr. Hořejšová

Vyhledávání

Kontakt

R.M.A. CENTRUM s.r.o. Dukelských hrdinů 17
Praha 7
170 00
233 378 809
602 562 304

pracovnělékařské služby
- 777 562 311

Otevírací doba

Den Čas
Pondělí 7.00 - 16.00
Úterý 7.00 - 16.30
Středa 7.00 - 18.00
Čtvrtek 7.00 - 16.30
Pátek 7.00 - 13.00